Kim jesteśmy? Galeria rok szkolny 2021/2022

Kim jesteśmy?

Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci  mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik  – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W Naszej szkole działamy od lutego 2020 roku i nazywamy się  Mały Ekspert na 5 ! Opiekunami KMO jest Pani Joanna Przezbórka i Pani Marzena Majer. Spotykamy się w dwóch grupach co dwa tygodnie.

KMO  co jest tu ważne?

• Podczas spotkań najważniejsze jest osobiste zaangażowanie.
  • Klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów, zamiast zaglądać do podręcznika.
  • Uczestnicy znajdują odpowiedzi poprzez eksperymentowanie.
  • Kluczowa jest metoda badawcza, która rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy.