Nawigacja

  • ZAMEK I WIATRAKI W OSIECZNEJ – WYCIECZKA  KL. IVA I KL. IVD

    Zamek w Osiecznej jest jednym z najpiękniejszych zabytków ziemi leszczyńskiej. Zbudowano go w XV wieku, następnie kilkakrotnie go przebudowywano w XIX i XX wieku. Obecnie w zamku mieści się sanatorium. Zamek składa się z trzech nieregularnych skrzydeł zgrupowanych wokół otwartego dziedzińca. Oglądając tę potężną budowlę warto zwrócić uwagę na manierystyczny portal z herbem oraz wmurowane w ścianę skrzydła wschodniego kamienne tablice: z XVI wieku.

    Zamek ten ma dwie legendy, jedna głosi, że z zamku prowadzi sklepiony podziemny korytarz pod jeziorem na jego drugą stronę. 

    LEGENDY:

    Jedna z legend o pochodzeniu nazwy Osieczna głosi:

    Na miejscu dzisiejszego miasta była osada nazywana Wojnowo, założona przez rycerza Wojnę. Gdy zamkiem władał wnuk Wojny, napadli na niego Husyci, chcący dobrać się do tutejszych skarbów. Zamek otrzymał w ostatniej chwili pomoc od Bożywoja z Kąkolewa. Oblężeni, gdy zauważyli, że nadchodzi pomoc, głośno krzyczeli: Odsiecz!!! Odsiecz!!!. Przybyła ona gankiem znajdującym się pod dnem jeziora. O tajemniczym ganku wiedział stary lirnik Wojny i przekazał tę informację Bożywojowi. Po zwycięstwie postanowiono Wojnowo nazwać Odsieczą, a z czasem Osieczną. Aby jednak nazwa Wojnowo nie zaginęła, najbliżej położone sioło nazwano Wojnowicami.

    Druga z legend głosi:

    Do XIX wieku w zamku straszyło, gdyż pokutował w nim duch grzesznej żony pana zamku. Tym strachom zażegnał dopiero na początku XIX wieku Ksiądz Rogaliński.

     

    Sprawozdanie Jędrzeja Nowakowskiego –kl.IVa

    Dn.13 października 2017r. byliśmy na wycieczce w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Oprowadzał nas kustosz wiatraków Pan Jarosław Jankowski. Zwiedziliśmy wiatraki i wysłuchaliśmy ciekawej historii. Najbardziej zdziwiła mnie opowieść o tym, że dawniej zamiast bielizny oraz spodni dzieci nosiły odzież wykonaną z szorstkiego materiału na worki. Mieliśmy okazję również uczestniczyć w przejażdżce traktorem.

    Po wizycie na wiatrakach pojechaliśmy oglądać zamek i park w Osiecznej, który znajduje się nad urokliwym Jeziorem Łoniewskim. Poznaliśmy także legendy związane z zamkiem.

    Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

    Zdjęcia

     

     

  • Pasowanie pierwszoklasistów 2017/2018

  • Lekcje i przerwy międzylekcyjne – od  9 X 2017r.

     

     

    Nr lekcji

     

    Czas trwania lekcji

     

    Czas trwania przerwy

     

    1.

     

    godz. 8.00 – 8.45

     

     

     

     

     

    godz. 8.45 – 8.55

     

    2.

     

    godz. 8.55 – 9.40

     

     

     

     

     

    godz. 9.40 – 9.50

     

    3.

     

    godz. 9.50 – 10.35

     

     

     

    Przerwa śniadaniowa –15 minut

     

    godz. 10.35 – 10.50

     

    4.

     

    godz. 10.50 – 11.35

     

     

     

     

     

    godz. 11.35 – 11.45

     

    5.

     

    godz. 11.45 – 12.30

     

     

     

     

     

    godz. 12.30 – 12.40

     

    6.

     

    godz. 12.40 – 13.25

     

     

     

     

     

    godz. 13.25 – 13.30

     

    7.

     

    godz. 13.30 – 14.15

     

     

     

    Przerwa obiadowa -15 minut

     

    godz. 14.15 – 14.30

     

    8.

     

    godz. 14.30 - 15.15

     

     

     

     

     

    godz. 15.15 – 15.20

     

    9.

     

    godz. 15.20 – 16.05

     

     

  • Wycieczka klasy 3d do pobliskiego lasu

    Pod koniec września nasza klasa wraz z wychowawcą panią Katarzyną Szpilakowską  wybrała się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień, więc wybraliśmy się pieszo. Przypomnieliśmy sobie  jak należy zachowywać się w lesie. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Na małej polanie zatrzymaliśmy się na odpoczynek. Mogliśmy zjeść ze smakiem zabrane ze sobą kanapki. Piknik w lesie był bardzo udany. Następnie nasza wychowawczyni rozdała nam karty pracy do uzupełnienia i przystąpiliśmy do pracy. Pogoda i humor nam dopisały, Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją na wiosnę powtórzymy. Zdjecia

    Alicja i Marysia

  • Dzień chłopaka w klasie 3d

    W piątek, 29 września obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców słodkie upominki, kolorowe długopisy i występ taneczny. To był bardzo udany dzień. ZDJĘCIA1, ZDJĘCIA2

  • Integracja klas Ia, Ic i Id

    W ramach Dnia Chłopaka uczniowie klas Ia, Ic, Id  wybrali się na ranczo „Leśna Polana” w Dąbczu. Dzięki wspaniałej pogodzie pierwszaki szalały na świeżym powietrzu z piłkami i skakankami. Próbowali również swoich sił w rzutach do celu. Korzystali z placu zabaw oraz trampolin. Po przerwie na pyszny placek oraz ciepłą herbatkę odbyły się zawody międzyklasowe. Oczywiście wszyscy byli wygranymi! Ponieważ miejscem wycieczki było ranczo nie mogło zabraknąć przejażdżki bryczką. Na zakończenie uczniowie zjedli smażone kiełbaski i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Zdjęcia

  • Obrazy ziarnem malowane w kl. 3d

    Uczniowie z klasy 3d  przy omawianiu bloku O CHLEBIE , dużo czasu poświęcili poznawaniu i rozróżnianiu  ziaren. Na zajęciach technicznych dzieci wykonały ciekawe kompozycje, do których wykorzystały :

    • Talerzyki tekturowe
    • Klej w płynie 
    • różnego rodzaju ziarenka i ziarna (groch, pieprz, fasola, cieciorka, soczewica, pestki dyni, pestki słonecznika, kolendra, ziele angielskie, mak, ryż i inne 
    • liście laurowe

    Oto efekty twórczej pracy.

    Zdjecia

  • Wycieczka do Torunia

    KLASOWE SPRAWOZDANIE

    W piątek 22 września klasa III a razem z III d pojechały na wycieczkę do Torunia. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik, która opowiedziała nam krótką historię miasta. Zwiedziliśmy Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, która była basztą. Oglądaliśmy dom M. Kopernika, jego pomnik i toruński Ratusz. W ratuszu możemy odnależć całoroczny kalendarz. Póżniej udaliśmy się do sklepików, gdzie zakupiliśmy prawdziwe toruńskie pierniki. Następnie udaliśmy na warsztaty do Muzeum Żywego Piernika. Własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto i formowaliśmy pierniki. Na górnym piętrze w muzeum, podziwialiśmy stare maszyny z 1905 roku. Potem udaliśmy się na pyszny obiad do baru ''Małgośka''. Po obiedzie odwiedziliśmy ''Planetarium'', gdzie obejrzeliśmy spektakl ''W poszukiwaniu życia''. Oglądaliśmy z wielkim zaciekawieniem. Około godziny 16.30 udaliśmy się w drogę powrotną do Leszna. W  Komornikach zatrzymaliśmy na kolację się w restauracji McDonald's. W Lesznie byliśmy kilka minut przed 22.00. To była wspaniała wycieczka!!! Czekamy już na następną.

    Zdjecia

  • WYCIECZKA KLASY III A DO KARCZMY BOROWEJ

    SPRAWOZDANIE ALICJI JAKOBSZE KLASA IIIA

    W piątek 15 września klasa III a wybrała się na wycieczkę do Karczmy Borowej.Pojechaliśmy autobusem. Pogoda nam sprzyjała. Na miejscu przywitała nas pani Ania . Na początek pani Ania dała nam lekcje o pryrodzie. Uczyliśmy się o drzewach, krzewach i liściach .Póżniej poszliśmy na ognisko, tam smażyliśmy pyszne kiełbaski i chleb. Potem bawiliśmy się razem przy ognisku, a niektórzy zbierali kasztany. Potem poszliśmy na spacer po lesie i zbieraliśmy dary jesieni. Uczyliśmy się też o lesie.

     

    SPRAWOZDANIE IRMINY JASZCZAK - KLASA IIIA

    W piątek 15 września nasza klasa pojechała do nadleśnictwa Karczma Borowa. Gdy wysiedliśmy z autobusu , udaliśmy się pod dość spory budynek. Tam powitała nas pani Ania , która zaprowadziła nas na salkę edukacyjną. Zrobiła nam lekcję o lesie, na której porozdawała nam liście, szyszki, igły, żołędzie. Były też kolorowe drewniane karty ze zwierzętami. Po lekcji odbyło się ognisko, na ktorym smażyliśmy kiełbaski i bułki. Jak się najedliśmy to zbieraliśmy kasztany . Póżniej poszliśmy na spacer do lasu. W miejscu naszego zawracania był skład drewna, na który wszyscy weszliśmy i pani Tresa zrobila nam zdjęcie. Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, a już niedługo czeka nas Toruń !!

     

    SPRAWOZDANIE ANNY ANDRZEJEWSKIEJ  III A

    15 września 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Karczmy Borowej. Miła pani Ania poprowadziła z nami zajęcia przyrodnicze.Opowiadała nam o roślinach i owocach, które można znaleźć w lesie. Potem pani zaprowadziła nas na ognisko, gdzie mogliśmy smażyć kiełbaski i bułki. Jedliśmy je na dworze na świeżym powietrzu. Na koniec poszliśmy na spacer do lasu. Mogliśmy się wtedy lepiej przyjrzeć leśnym roślinom. Na tej wycieczce się świetnie bawiliśmy. I nie możemy doczekać się kolejnej.

    Zdjęcia

  • Lista uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018

  • Podręczniki i ćwiczenia w SP 5 w roku szkolnym 2017/2018

  • Materiały i przybory szkolne dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie I:

     

    Materiały i przybory szkolne dla uczniów rozpoczynających naukę w klasie I:

    •          piórnik, a w nim codziennie: 2 ołówki, gumka, zamykana temperówka, nożyczki, klej w sztyfcie, linijka, kredki    ołówkowe podstawowe kolory- 6szt.
    • ·         zeszyty: 2 w wąską linię wyraźnie zaznaczoną, 2 w kratkę, 1 zeszyt gładki
    • ·         farby plakatowe, 2 pędzelki (gruby i cieńszy), kubek na wodę
    • ·         kredki BAMBINO
    • ·         blok rysunkowy biały i kolorowy – format A4 
    • ·         blok techniczny biały i kolorowy – format A4
    • ·         papier kolorowy
    • ·         teczkę na prace – format A4
    • ·         klej MAGIC
    • ·         plastelina
    • ·         strój na zajęcia sportowe - biała bluzka ciemne spodenki i obuwie na zmianę

    Prosimy o podpisanie zeszytów, teczek, bloków, farb, itp.

  • ZAKUP MUNDURKÓW

    UWAGA !

    Rodzice pierwszoklasistów oraz rodzice, którzy chcą zakupić nowe mundurki dla swoich dzieci, są proszeni o skontaktowanie się

     w najbliższym czasie z ich producentem :

     

    PPH „CEZAR” Cezary Cukras w Lesznie

    Sklep: ul. Świętokrzyska 6

    Telefon: 0-797426093 i 65 529 23 71

  • Rekrutacja 2017/2018

    REKRUTACJA DO KLAS I   
    oraz

    KLASY IV SPORTOWEJ CHŁOPCÓW

    na rok szkolny 2017/2018

     

    Informacja o rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno na rok szkolny 2017/2018.

     

    Na podstawie art. 133 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe ( Dz. U.  z 2017 r. poz. 59 ) do klasy pierwszej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się ( z urzędu ) na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

     

    Zgłoszenie dzieci do klasy pierwszej prowadzone jest w okresie do 14 kwietnia 2017r.

    w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły.

    Zapisu dziecka dokonują rodzice/opiekunowie prawni .

    W celu założenia dokumentacji szkolnej rodzice/opiekunowie prawni wypełniają kartę  zgłoszenia dziecka . 

    Druk zgłoszenia będzie do pobrania bezpośrednio w sekretariacie szkoły bądź ze strony internetowej szkoły.

     

    Na podstawie art. 133 ust.2 ustawy z dnia  14 grudnia 2016 r. Prawo o światowe ( Dz. U  z 2017r. poz. 59)  kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.

    Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę

    w postępowaniu rekrutacyjnym   od 18 kwietnia  2017r.  do  05 maja 2017r. w godzinach od 8.00 do 15.00   w sekretariacie szkoły dokonuje rodzic/prawny opiekun.

     

    Informacja o  określeniu kryteriów do postępowania rekrutacyjnego, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, do klasy pierwszej szkół  podstawowych, ustaleniu liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia na rok szkolny 2017/2018.

     

    1) rodzeństwo realizuje obowiązek szkolny w danej szkole – 15 pkt

    2) dziecko uczęszczało do przedszkola położonego w obwodzie danej szkoły – 10 pkt

    3) w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców – 7 pkt

    4) wielodzietność rodziny kandydata – 7 pkt

    5) sprawowanie pieczy zastępczej nad dzieckiem  – 5 pkt

    6) niepełnosprawność kandydata – 2 pkt

    7) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata – 2 pkt

    8) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata – 4 pkt

    9) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata– 2 pkt

     

    1. Potwierdzenia spełniania kryterium, o którym mowa  w § 1 pkt 1 dokonuje dyrektor szkoły na

        podstawie dokumentacji szkoły.

    2. Potwierdzenia spełniania kryterium, o którym mowa  w § 1 pkt 2 dokonuje dyrektor

        przedszkola wydając zaświadczenie.

    3. Za potwierdzenie spełniania przez kandydata kryteriów, o których mowa  w § 1 pkt 3 i pkt 4 uznaje

       się oświadczenie rodzica.

    4. Za potwierdzenie spełnianie przez kandydata kryterium, o którym mowa w § 1 pkt 5 uważa się

       dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca

       2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ( Dz. U. z 2016r., poz.575 ze zm.);

    5. Za potwierdzenie spełnianie przez kandydata kryteriów, o których mowa w § 1 pkt 6-9 uważa się

        orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność,

        orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w

        rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz

        zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. z 2016 r. Nr 127, poz. 2046 ze zm. )

    I Zgłoszenie dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły

    Zgłoszenie dzieci do klasy pierwszej prowadzone jest w okresie do 14 kwietnia 2017r.

    w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły.

    Zapisu dziecka dokonują rodzice/opiekunowie prawni .

    W celu założenia dokumentacji szkolnej rodzice/opiekunowie prawni wypełniają kartę zgłoszenia dziecka . 

    ZGŁOSZENIE DZIECKA zamieszkałego w obwodzie do klasy pierwszej. Pobierz

    II Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do klasy pierwszej

    Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018 dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do klasy pierwszej szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno. Pobierz

    WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA zamieszkałego poza obwodem szkoły do klasy pierwszej.  Pobierz

    III Postepowanie rekrutacyjne do oddziału sportowego kl.IV - koszykówka chłopców

    Informacje o dokumentacji w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Lesznie na rok szkolny 2017/2018

    Harmonogram czynności dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych i oddziałów sportowych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Leszno,  w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018. Pobierz

  • WAKACJE

  • SKS w SP5

    Kończy się rok szkolny i zarazem koniec Naszych SKS-ów.
    Cotygodniowe zajęcia sportowe znalazły uznanie wśród wielu uczniów.
    Zajęcia sportowe, które prowadzone są w ramach programu SKS, prowadzone są  w czwartki i piątki. Udział w tych spotkaniach  stał się dla zespołu SKS-u nawykiem.
    Na zajęciach sportowych najczęściej uczniowie grają w Palanta, Serwobieg i wszelkie odmiany gry w Dwa ognie.
    Na przełomie  maja i czerwca   przeprowadziłam testy sprawnościowe dla wszystkich uczestników. Próby testu składały się z biegu na 50m, 600m i 1000m. 
    Uczestnicy SKS-u będą powtarzać te próby w końcu listopada 2017. Uczniowie mają nadzieje ,że poprawią wyniki. Za progres w wynikach swych prób testu będą nagrodzeni.
    Zajęcia najczęściej odbywają się  an sali gimnastycznej.
    Elementem zajęć jest wdrażanie dzieci do samodzielnego przeprowadzania ćwiczeń ogólnorozwojowych i rozgrzewek.
    Od maja wychodzimy często na boisko szkolne , gdzie dysponujemy boiskiem do p. ręcznej, bieżnią. Sporadycznie korzystamy też z ORLIKA, gdzie mamy do dyspozycji boisko do p. nożnej i siatkowej.
    Uczestnicy SKS-u już dziś czekają na wznowienie zajęć po wakacjach letnich. Zdjęcia

  • Energia z 3e

    Klasa 3e brała udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez grupę Energa, w ramach którego klasa realizowała rozmaite zadania, doświadczenia ukazujące nam energię i jej różne oblicza. Uczyliśmy się skąd w ogóle bierze się prąd w naszym domu, na ulicy, w szkole oraz jakie są niebezpieczeństwa z nim związane. Poznawaliśmy różne sposoby oszczędzania prądu i jego właściwości. Staraliśmy się sami za pomocą baterii zapalić żarówkę oraz naelektryzować balony. Nasza praca opłacała się, gdyż dostaliśmy wyróżnienia i wspaniałe nagrody. Dziękujemy organizatorom. Zdjęcia

  • Jak zostać dziennikarzem z 3e?

    Klasa 3e 2 czerwca pojechała do redakcji gazety: Panorama Leszczyńska. Mieliśmy przyjemność poznać panią redaktor Elżbietę Kuśnierek, która opowiedziała nam o pracy w gazecie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat dziennikarzy oraz tego jak składa się i drukuje gazetę w odpowiednim czasie. Następnym punktem naszego zwiedzania Leszna była wizyta w kawiarni. Mieliśmy zarezerwowane stoliki i zamówiliśmy sobie przepyszne desery, aby po nich mieć siłę wracać do szkoły. Zdjęcia

  • Ogródek 3e

    Wspólnie z klasą zadecydowaliśmy, że zrobimy ogród klasowy z prawdziwego zdarzenia, do którego każdy będzie mógł przyjść i się z niego częstować. W związku z tym oprócz rzeżuchy na parapecie dostaliśmy zgodę od pani dyrektor na założenie ogródka na terenie szkoły ale na dworze. Pan woźny przekopał nam kawał ziemi potrzebnej nam do pracy. Następnie naszym zadaniem było przygotowanie odpowiedniego podłoża żeby ziemia pod nasze roślinki była odpowiednia. Kupiliśmy kilka worków ziemi i nasypaliśmy na przekopany ogród. Nastęnie mocno podlaliśmy i pograbliśmy nasz ogród. KIedy nawierzchnia była już gotowa zrobiliśmy grządki na którym posialiśmy i wsadziliśmy to co przynieśliśmy i przygotowali nasi rodzice. Ogród podzieliśmy na dwie częsci. Pierwsza to część warzywna, a gruga kwiatowa. Przy płocie wysialiśmy słonecznik, następnie w części warzywnej wysialiśmy rzodkiewkę i sałatę, a koło nich wsadziliśmy cebulki szczypiorku. Aby odzdzielić obydwie części posadziliśmy krzak jarzyny i dwa krzaki borówki. Przygotowując się do tego zadania czytaliśmy dużo informacji na temat różnych roślin i dowiedzialiśmy się między innymi, że borówki sadzi się parami, dlatego wsadziliśmy dwie. Następnie zaczyna się królestwo kwiatów. Przynieśliśmy tak dużo gatunków kwiatów, że nie jesteśmy w stanie chyba wszytskich wymienić. Pod ścianą wsadziliśmy kwiaty, które będą najwyższe takie jak gradiole. Pojawiły się także dalie, fortecje a zupelnie z przodu wysialiśmy najniższe takie jak turki. Kiedy zakładaliśmy ogródek było bardzo słonecznie i ciepło dlatego pierwszego dnia podlaliśmy wszystko dwa razy. W każdy bezdeszczowy dzień chodzliśmy podlewać. Bardzo się ucieszyliśmy kiedy sponad ziemi pojawiły się pierwsze efekty naszej pracy, czyli szczypiorek, rzodkiewka i sałata. Chłodniejsze dni sprawiły, że przestraszyliśmy się, że nasze roślinki zmarzną w nocy, dlatego przykryliśmy nasz ogród agrowłóknią. Chroni ona przed zimnem, ale jednocześnie przepuszcza wodę. Warzywa niedługo będzie można zjeść, ale kwiatki i krzaki długo będą ozdabiać teren wokół szkoły dlatego już wyznaczyliśmy dyżury w dni wolne i wakacje, aby przychodzić podlewać, ale także wyrywać zielsko z naszego ogrodu. Zdjęcia

  • "Śladami Krasnali"- wycieczka do Wrocławia

    Dnia 8 czerwca uczniowie kasy IIIa wybrali się w podróż do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki była największa makieta kolejowa w Polsce- KOLEJKOWO. Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, tętniącą życiem i przedstawiającą różne rejony Polski. Następnie uczniowie udali się na Rynek, by razem z przewodnikiem tropić krasnale. Widzieli miedzy innymi: Śpiocha, Słupnika, Pierożnika, papę Krasnala, Syzyfka, Obieżysmaka, Aktora i Parasolnika. Ostatnim puntem wycieczki była fabryka lizaków „Cukier Lukier”. Dzieci poznały składniki potrzebne do zrobienia słodkich pyszności i obserwowały proces ich wytwarzania. W całej manufakturze unosił się słodziutki zapach. Na koniec każdy uczeń samodzielnie wyrobił własnego lizaka. Wycieczka była bardzo udana! Zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Lesznie
    ul. Łowiecka 50c
    64-100 Leszno
  • 65 527 12 20
    65 527 11 30

Galeria zdjęć