Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku aktorami byli uczniowie klas I- V oraz klas gimnazjalnych. Jasełka zostały przedstawione dwa razy. Pierwszy na podczas koncertu Podziel się dobrem, drugi 21 grudnia. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze, królowie oraz wielu innych gości. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia Heroda, Lucyfera, diabłów oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.
4 grudnia klasa 3a i 3b zostały zaproszone na balik Mikołajkowy zorganizowany z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych. Było to po raz kolejny niezwykłe spotkanie przepełnione radością, dobrą zabawą i muzyką. Wszystkie dzieci wspaniale się ze sobą integrowały i bawiły. Dziękujemy za zaproszenie:)
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. W naszej szkole święto pluszaków obchodziliśmy już 22 listopada. Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego misia-pluszaka. Na początek przedstawiona została historia pluszowego misia. Wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat” dla misiów, następnie każda klasa zaśpiewała piosenkę o misiach. Dzieci wzięły również udział w quizie, układali puzzle, próbowali rozpoznać smakołyki za pomocą zmysłu smaku. Wybraliśmy największego i najmniejszego misia na sali. Na koniec zostały ogłoszone wyniki konkursu „Figurka EkoMisia”
Klasa 3a miała zaszczyt, jako pierwsi goście, odwiedzić Papugarnia Rio Leszno. Uczniowie mieli okazję karmić, bawić się z 60 papugami różnego gatunku. Papugi latają wśród dzieci, siadają na rękach, włosach oraz - o czym mieliśmy okazję przekonać się - odgryzają guziki. Ważne jest, aby nie mieć założonej żadnej biżuterii, zwłaszcza kolczyków, gdyż potrafią je odpiąć. Na koniec zajęć dzieci poznały kilka ważnych informacji na temat odżywiania oraz opieki nad papugami. Papugarnia jest niezwykłym miejscem, dla małych i dużych pasjonatów latających, kolorowych ptaków, a przede wszystkim sąsiaduje z naszą szkołą. Zdjęcia
Klasa 3a w Centrum Nauki Kopernik... w Warszawie? Nie musieliśmy jechać aż tak daleko, dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie, trzecioklasiści z Gronowa spędzili miłe i pełne wrażeń popołudnie w ich szkole. Na początku w auli szkoły uczniowie mieli okazję sprawdzić między innymi jak bije serce, czy każde wiązanie da się rozplatać, jak działa magnez, ułożyć ludzkie organy, sprawdzić właściwe funkcjonowanie wszystkich swoich narządów wykorzystując zmysły. Następnie w poszczególnych salach czekali uczniowie z SP1 ze swoimi nauczycielami. W każdej sali była okazja przeprowadzenia rozmaitych eksperymentów. Widzieliśmy jak tworzone jest mydło, kremy czy pasta do zębów. Braliśmy udział w pokazie balonów. Odtwarzaliśmy muzykę za pomocą instrumentów. To tylko niektóre z atrakcji, które na nas czekały, aż żal było wyjeżdżać. Jeszcze raz dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1. Do zobaczenia za rok.
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 – więcej w zakładce organizacja pracy szkoły - Doradztwo Zawodowe
Od środy do piątku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Włoch, Łotwy, Grecji, biorących udział w projekcie Erasmus +. Zgodnie z tematyką projektu (CASTLE) zgotowaliśmy im iście królewskie powitanie.
Klasy lekcyjne zamieniły się w zamkowe komnaty, a na ścianach widniały fotografie najsłynniejszych zamków Europy i Polski. Nasi uczniowie przygotowali także specjalne przedstawienie, na którym zaprezentowali tańce narodowe i zachwycali swoimi umiejętnościami wokalnymi.
Goście zwiedzili również nasze miasto, zamek w Rydzynie, Wrocław i Książ. Z pewnością zabiorą do swoich państw piękne wspomnienia! Zdjecia
Prosimy o podpisanie zeszytów, teczek, bloków, farb, itp.
Szanowni Rodzice!!!
Informujemy, że w czasie ferii letnich (w dniach od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018r.) zostanie zapewniona dzieciom opieka w wyznaczonych świetlicach szkół podstawowych Miasta Leszna.
Aby dziecko mogło skorzystać z opieki Rodzic musi złożyć w szkole, do której dziecko uczęszcza kartę zgłoszeniowa (do pobrania w sekretariacie macierzystej szkoły lub poniżej) i wypełnioną oddać do dnia 14 czerwca 2018 r. w sekretariacie szkoły.
W karcie zgłoszeniowej należy wskazać termin, w którym dziecko będzie korzystało z opieki świetlicowej.
Wraz z kartą należy złożyć oświadczenie dotyczące odbioru dziecka ze świetlicy, wskazanie godziny pobytu dziecka w świetlicy oraz zdeklarowanie czy dziecko będzie korzystało z obiadu (za opłatą).
W przypadku dużej ilości zgłoszeń pierwszeństwo w przyjęciu do świetlicy mają uczniowie pracujących rodziców.
Świetlica w dyżurującej placówce będzie czynna od godz. 7.30 do 15.30.
„L A T O – 2 0 1 8 W L E S Z N I E”
*********************************************
współdziałając z:
DYREKTORAMI SZKÓŁ i PLACÓWEK OŚWIATOWYCH,
WYDZIAŁEM KULTURY I SPORTU, MOSiR-em
MIEJSKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ, MIEJSKIM BIUREM WYSTAW ARTYSTYCZNYCH
„L A T O - 2 0 1
DRODZY RODZICE !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 5
im. Henryka Sienkiewicza w Lesznie
zaprasza rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w szkole 1 września 2018r.
na spotkanie w dniu
13 czerwca 2018r.
godz. 17.30.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Łowiecka 50c,
sala gimnastyczna
9 maja Klub Chemiczny i Przyrodniczy wraz z opiekunem mgr Joanną Zalesińską mieli zaszczyt zaprosić grupę Kangurów z Przedszkola Miejskiego nr 13. Uczniowie pokazywali przedszkolakom różne eksperymenty, w częsci sami brali udział. Kangurki były zachwycone i pełne wrażeń.
30 kwietnia klasa 3d udała się na zajęcia z majsterkowania do Castoramy w Lesznie. Na miejscu przywitała nas Pani Agnieszka i Pani Katarzyna. Nasze majsterkowanie polegało na wykonaniu skrzynki - organizera dla mam. Pierwszy etap obejmował zbijanie elementów. Tu wszyscy świetnie się spisali i palce były całe. Drugi etap to malowanie i przyklejanie serwetek , czyli dekoracja decoupage. Ostatni etap to lakierowanie. Po pracy przyszedł czas na rozgrywki umysłowe. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki związane z ekologią. Mamy nadzieję, że organizery spodobają się naszym mamom. Jedno jest pewne , zajęcia rozbudziły w dzieciach pasję do majsterkowania, pobudziły wyobraźnię, rozwijały umiejętności manualne, a także zwiększyły wiedzę i świadomość ekologiczną.