• Pielgrzymka 4 klas

19 czerwca klasy 4 udały się na pielgrzymkę śladami Maryi Panny w okolicy. Zwiedzali klasztor w Gostyniu, w Osiecznej i Sanktuarium w Górce Duchownej. Na koniec mieli ognisko przygotowane w Górce Duchownej.

Galeria Pielgrzymka 4 klas

• GeniBoty w klasie 4

Uczniowie klas 4 podczas lekcji informatyki mieli możliwość nauczenia się programować proste sytuacje i historie za pomocą robotów GeniBotów zakupionych w ramach Laboratotium Przyszłości.

Galeria GeniBoty w klasie 4

• Pierwsza pomoc

Przed wakacjami ważne jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 2a zaprosili Tatę Wiktoria Pana Daniela, który na codzień jest ratownikiem medycznym. Pan Daniel przypomniał dzieciom jak się należy zachować, gdy spotkamy osobę poszkodowaną. Każdy z uczestników mógł poćwiczyć bezpieczną pozycję boczną oraz resuscytację.

Galeria Pierwsza pomoc

• Tydzień Nauki

W osttnim tygodniu nauki w szkole odbył się Tydzień Nauki. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w doświadczeniach i eksperymentach, które zostąły przygotowane przez uczniów. Miały możliwość pokazania na forum szkoły swoich rocznych osiągnieć w sporcie oraz nauce.

Galeria Tydzień Nauki

• Wycieczka kl. 2a i 2b

13 czerwca klasa 2a i 2b udała się na ostatnią wyciecze w tym roku szkolnym. Uczniowie pojechali do Pakosławia do Pasieki Smukulskich, gdzie poznali życie pszczół oraz wykonali świece i zapachy z miodu. Potem przenieśli się na Agroturystykę dziadków Hani z kl. 2a, gdzie czekał na dzieci grill oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Galeria Wycieczka kl. 2a i 2b

• 1 a w DeliParku

6 czerwca klasa 1a pojechała na wycieczkę do DeliParku. Na uczniów czekały warsztaty przyrodnicze, zwiedzanie mini zoo oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Galeria 1 a w DeliParku

• Spotkanie dla Rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych

• Zdrowe zęby

2 czerwca uczniowie mieli mozliwośc uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która przypomniała dzieciom jak powinno się czyścić zęby oraz dlaczego to jest takie ważne.

Galeria Zdrowe zęby

• Pielgrzymka do Częstochowy

15 maja uczniowie klas 8 pojechali na Pielgrzymkę do Częstochowy, aby jeszcze przed egzaminami podziękować za 8 lat spędzonych w szkole podstawowej oraz prosić o "drogowskazy" w wyborze dalszej edukacji.

Galeria Pielgrzymka do Częstochowy

• Urodziny u Sienkiewicza

Za Nami dwa dni świętowania Urodzin u Sienkiewicza.

Fotorelacja w galerii  Urodziny u Sienkiewicza

Izba Patrona

Klasa 3d

• Urodziny u Sienkiewicza

• KONSTYTUCJA 3 MAJA

• Egzamin DSD 1

12. kwietnia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD1. Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza część to monolog a potem rozmowa na temat związany z życiem codziennym np.: mój pokój, przebieg dnia, wakacje.  Druga część egzaminu polegała na przedstawieniu prezentacji multimedialnej na wybrany przez siebie temat i rozmowa z egzaminatorami, z panią Darią Kaczmarek oraz  Robertem Ujejskim. Uczniowie zdecydowali się głównie na tematy o swoim hobby, ochronie środowiska, jeździectwie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Koszyczki Wielkanocne SKW

W Wielki Piątek członkowie ze Szkolnego Klubu Wolontariuszy razem z młodzieżą z innych leszczyńskich szkół przygotowali w Stowarzyszeniu Leszczyński Bank Żywności ponad 400 koszyczków na święconkę, któe w Wielką Sobotą zostały rozniesione seniorą z Leszna i okolic.

Galeria Koszyczki Wielkanocne SKW

• Warsztaty Wielkanocne kl. 2a

Uczniowie klasy 2a uczestniczy w warsztatach wielkanocnych w szkole językowej. Mieli możliwość wykonania samodzielnie dekoracji świątecznych, poszukać jajeczek na łace, spotkać się z Zajączkiem oraz pobawić się w sali zabaw. Na koniec udali się do restauracji Delicja, gdzie mogli skosztować słodkości przygotowanych przez firmę.

Galeria Warsztaty Wielkanocne kl. 2a

• Konkurs recytatorski

29 marca odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego klas drugich. Laureatem szkolnego konkursu recytatorskiego klas drugich został Michał Kaźmierczak uczeń klasy II d . Zaprezentował wiersz Jana Brzechwy „Katar”.  Zakwalifikował się do etapu miejskiego , który odbędzie w Szkole Podstawowej nr 1 . Gratulujemy zwycięzcy !!! Brawo !!!

• Dzień Kolorowej Skarpetki

Na zaproszenie opiekuna SKW Pani Julity Majer - Klimaszewskiej 23 marca br. odwiedziły naszą szkołę dzieci ze Szkoły Specjalnej w Lesznie, gdzie wspólnie z wolontariuszami świątowali Dzień Kolorowej Skarpetki.

Galeria Dzień Kolorowej Skarpetki

• Góra Grosza

Grosze policzone i wysłane. W tym roku uzbieralismy 376,26 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w uzbieraniu takiej sumy.

Góra Grosza zdjęcia z liczenia

• Śniadanko wielkanocne 2d

Jak corocznym zwyczajem klasa II d zasiadła do wspólnego śniadanka wielkanocnego . Nie zabrakło tradycyjnych potraw jak babki , mazurki i kiełbaski . Wszystko bardzo smakowało , a potem odwiedził nas zajączek , który przyniósł drobne upominki . Życzymy wszystkim wesołych i radosnych świąt !!

galeria Śniadanko wielkanocne 2d

• Wielkanocny kiermasz książki

Biblioteka zaprasza na WIELKANOCNY KIERMASZ KSIĄŻEK!

Przyjdź - może znajdziesz coś dla siebie!