Szanowni Państwo,
w związku z tragiczną sytuacją za naszą wschodnią granicą także i nasza szkoła włącza się w akcję pomocy Ukrainie. Od poniedziałku 28.02 będzie można przynosić do szkoły, materiały opatrunkowe typu:
Środki te przekażemy bezpośrednio do Polskiego Zespołu Humanitarnego.
Oprócz tego zbieramy też najpotrzebniejsze artykuły higieniczne:
Przyniesione przez Państwa dary będzie można składać w holu głównym szkoły (wejście od Łowieckiej). Do darów prosimy dołączyć kartkę z nazwiskiem i imieniem ucznia. Zbiórka trwa do 10.03 O dalszych przedsięwzięciach w naszej szkole informować będziemy Państwa na bieżąco.
Liczymy na Waszą pomoc!
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkól podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, bez konieczności wniesienia wkładu własnego, warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Czy można zakochać się w czytaniu?
My sądzimy że tak!
A Ty przekonaj się sam!
Już 14 lutego w szkolnej bibliotece RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ! Przyjdź - wypożycz i ZAKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU!
Każdy czytelnik, który w tym dniu wypożyczy książkę będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej fotobudce. Biblioteka szkolna zaprasza!
Jak co roku biblioteka szkolna z okazji zbliżających się Świąt zaprasza uczniów do wspólnej zabawy czytelniczej pod hasłem WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT!
Każdy bedzie mógł przyjść do biblioteki i wypożyczyć zapakowaną świątecznie "książkę w ciemno", którą rozpakuje dopiero w domu, przeczyta a po świętach odda!
Oczywiście poza zapakowanymi prezentami zapraszamy do wypożyczania także innych książek!
Brawo WY!
To dzięki Waszym otwartym przekazaliśmy na konto Zuzi 1278,86 złotych!
Cegiełki rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.
Dziękujemy!
Każdy może dokonać wpłaty na konto Zuzi
https://www.siepomaga.pl/wplata/R2SB7BO4 .
Walka z czasem trwa! Warto pomagać, bo dobro zawsze wraca!
Uczniowie z klasy 1 b rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Zaprosili na zajęcia lekcyjne p. Annę Bartosik- dietetyk. Pani Anna zapoznała dzieci z piramidą zdrowego odżywiania. Zachęcała dzieci do jedzenia warzyw , owoców. Zajęcia te były inspiracją do wykonania sałatki owocowej.
Nasi uczniowie przystąpili do ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,BARWY LASU”
Oto niektóre prace wysłane na konkurs do Kalisza Pomorskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Mały Samorząd Uczniowski przygotował konkurs dla klas 1-3 na plakat/ gazetę dotyczące święta. Efekty pracy uczniów można podziwiać w holu szkoły wraz z dekoracją przygotowaną na ten dzień.
Uczniowie klasy IA rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Zaprosili na lekcje mamę Antka Panią Kikgę Markowską, która jest dietetykiem. Pani Kinga przedstawiła dzieciom jak prawidłowo jeść oraz co jeść, aby być zdrowym. Lekcja zainspirowała dzieci i postanowili zrobić zdrowe i smaczne kanapki.
Po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w akcji PRZERWA NA CZYTANIE.
W przepięknie przygotowanych strefach czytania na szkolnych korytarzach można było znaleźć cos dla siebie... Byliśmy z wizytą u Harrego Pottera, odbyliśmy podróże - te małe i te duże, zahaczyliśmy też o gwiazdy, poznaliśmy przygody misiów, wkroczyliśmy w krainę bajek, baśni i legend, poznaliśmy przygody zwierząt... Mogliśmy na chwilę usiąść i CZYTAĆ!!!
W sumie w akcji CZYTANIA NA PRZERWIE w naszej szkole udział wzięło 502 uczniów i nauczycieli!
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z przebiegu tego dnia
Uczniowie klasy ID rozmawiali o zdrowym odżywianiu . Poznawali różnorodne warzywa i owoce oraz ich wartości odżywcze. Postanowiliśmy wspólnie przygotować
zdrowe kanapki . Staraliśmy się , aby było zdrowo i kolorowo. Przedstawiamy nasze małe cuda. Zachęcamy do zdrowego odżywiania. Smacznego !!!
PRZYPOMINAMY!
W piątek 29 października 2021 roku włączamy się w międzynarodową akcję bicia rekordu w czytaniu książek na przerwie!
Przynieś ze sobą książkę lub wypożycz w bibliotece i CZYTAJ w przygotowanych przez uczniów strefach czytania!
W tym dniu PO SZKOLE NIE BIEGAMY, BO CZYTAMY!
Za nami kolejna akcja Jabłuszko, w której nasza szkoła odgrywa jedną z najważniejszych ról. A to za sprawą naszych wspaniałych uczniów- wolontariuszy, którzy nie tylko w szkole, ale także w swoim wolnym czasie w weekend rozdawali jablka. Nasza szkoła zebrała 10 553,44 zł . Kwota ta razem z pozostałymi pieniędzmi z akcji zostanie podzielona i przekazana 9 cudownym dzieciom, mieszkającym w Lesznie i okolicy, które są chore i niepełnosprawne. Otrzymane pieniądze zostane przeznaczone na ich leczenie, rehabilitacje lub specjalistyczny sprzęt. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali, pomagają i wspierają akcję Jabluszko w tym roku i we wszystkich poprzednich latach.
14 października w murach naszej szkoły 97 uczniów ślubowało dbać o honor szkoły i ojczyzny oraz być dobrym uczniem. Uczniowie klas pierwszych przedstawili krótkie wierszyki oraz piosenki. Obyło się Pasowanie przez Panią Dyrektor oraz błogosławieństwo księdza Proboszcza. Na koniec Samorząd Uczniowki wręczył upominki od starszych kolegów i koleżanek.
Świetnie spisali się uczniowie naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie Maks Matematyczny XI. Laureatami konkursu zostali: Nikodem Majer z klasy IIIc (II miejsce w kraju, I w województwie wielkopolskim), Julia Dolacińska z VIIIa ((IV miejsce w kraju, I w województwie wielkopolskim) i Jakub Poślednik z klasy VIIb (V miejsce w kraju, I w województwie wielkopolskim). Bardzo dobry wynik uzyskał Krzysztof Łagódka z VIIa (III miejsce w województwie wielkopolskim), a dobry wynik osiągnęli Jakub Ratajszczak z kl. VIIb (VII miejsce w województwie wielkopolskim) i Anna Płóciniczak z VIIIa (VIII miejsce w województwie wielkopolskim).Wyjaśniamy, że kategorie Laureat, Bardzo dobry wynik i Dobry wynik uzależnione są od liczby (dużej) zdobytych punktów.Serdecznie gratulujemy naszym młodym matematykom!