Sobota 20.04.2024

PATRON NASZEJ SZKOŁY

• W niedzielę 7 stycznia uczniowie szkoły pod opieką Pani Iwony Ratajczak i Pani Julity Majer-Klimaszewskiej wystawili Jasełka w parafialnym kościele.

Zdjęcia tutaj

• Dnia 20 grudnia 2023r. w środę z moją klasą 3d pojechaliśmy do Nielęgowa do Willi Berlińskiej . Zorganizowaliśmy tam naszą wigilię klasową. Na początku zostaliśmy zaproszeni na warsztaty robienia łańcuchów na choinkę. Wyszły bardzo długie i piękne. Z apetytem poczęstowaliśmy się daniami wigilijnymi między innymi czerwonym barszczem. Później poszliśmy do parku , gdzie znajdowało się malutkie jeziorko. Wróciliśmy do willi i ozdabialiśmy pierniki. Po ozdabianiu pierników przyszedł do nas Św. Mikołaj i każdy dostał upominek. Śpiewaliśmy wspólnie świąteczne kolędy .

• 9 grudnia odbył się coroczny koncert charytatywny Podziel sie dobrem. Podczas koncertu można było skorzystać z kawiarenek, Pierwszej Pomocy, spotkać się z OSP oraz zakupić pamiątki na kiermaszach. Największą atrakcją były występu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 oraz uczniów Naszej szkoły. Między występami na scenie pojawiał się Pana Jarek Adamek i Pan Marek Czternasty, którzy prowadzili licytację przyniesionych darów. Zebrane pieniądze zostały przekazane dzieciom z Gronowa oraz ze szkoły, które potrzebowały wsparcia.

• Dnia 4 grudnia nasza drużyna w składzie: Julia Bortel, Rika Rzetecka, Zuzia Talarczyk i Wojtek Jóźwiak brała udział w Miejskim Konkursie Wiedzy o Lesznie pod hasłem Lata dwudzieste, lata trzydzieste... O historii przedwojennego Leszna zorganizowanym przez SP 13. Po dzielnej walce w różnych konkurencjach nasi reprezentanci uplasowali się tuż za podium. Rika Rzetecka, wykonując pracę plastyczną polegającą na zaprojektowaniu puszki na cukierki Kanold, zdobyła wyróżnienie specjalne. Gratulujemy całej naszej czwórce, bo poziom rywalizacji stał na bardzo wysokim poziomie.